herní místnost

herní místnost

více informací

půjčovna sportovního vybavení

půjčovna sportovního vybavení

více informací

Cyklistické a turistické trasy

Cyklistické a turistické trasy

více informací

Geocaching

Aktivity – tipy na výlet

V blízkosti penzionu se nachází mnoho atraktivních turistických cílů, možné navštívit na kole i autem, bližší cíle pak pěšky. Podrobnější informace, turistické průvodce a propagační materiály jsou k dispozici na naší recepci. V případě nepříznivého počasí jistě s chutí využijete možností v naší herní místnosti. Pro akce v okolí doporučujeme navštívit stránky www.podkrkonosi.eu.

Turisticky atraktivní cíle v nejbližším okolí našeho penzionu:

Kuks 11,5 km

Barokní komplex, historická lékárna, originální sochařská výzdoba od Matyáše Bernarda Brauna, 24 alegorických soch Ctností a Neřestí. Ke Kuksu patří také Betlém s Braunovými sochami a reliéfy tesanými přímo do pískovcových skal. S Kuksem je Betlém propojen naučnou stezku.

Chotěborky   4 km

Malebná osada je chráněnou památkovou zónou. Nachází se zde několik obdivuhodných staveb, kostel Nanebevzetí Panny Marie, hřbitov s kamenným barokním portálem a se starými náhrobky majitelů hradu Vřešťova a dřevěná gotická zvonice. Vyhledávané poutní místo.

Braunův Betlém  5,5 km

Světový unikát, soubor barokních pískovcových plastik M.B. Brauna zhotovených přímo v terénu, se nachází v katastru Nový les nad obcí Žíreč, asi 3 km od Kuksu.

ZOO Dvůr Králové n/L  9 km

ZOO Dvůr Králové nad Labem nabízí vedle moderních klasických pavilonů projížďku autobusem africkým Safari, dále tropické pavilony Ptačí svět a Vodní světy a expozici Pravěk očima Zdeňka Buriana !

Tyršovo koupaliště   Dvůr Králové 8 km

Tyršovo koupaliště je vystavěné v eleganci třicátých let 20 století. Z této doby se zachovaly altán a restaurace. V roce 2002 prodělala hlavní část koupaliště celkovou rekonstrukci. Návštěvníkům jsou k dispozici plavecké bazény a brouzdaliště, mnohá hřiště v areálu poskytují návštěvníkům bohaté sportovní vyžití. Dále jsou k dispozici šatny, parkoviště zdarma, restaurace a kiosky.

Les Království – Bílá Třemešná 11,5 km

Jedna z nejstarších přehrad v Čechách, dříve též Těšnovská přehrada či přehrada Les Království, vystavěná na řece Labi nedaleko obce Bílé Třemešné v letech 1910-1919 za účelem zadržování vodních přívalů z Krkonoš. Hráz je vybudována z kvádrů, je dlouhá 224 metrů, vysoká 41 metrů a široká 37 metrů v základech a 7,2 metrů v koruně.

 Železniční muzeum Jaroměř – 11,5 km

Mezi exponáty najdete osm parních lokomotiv, nejstarší pochází již z roku 1873, ozubnicovou lokomotivu z roku 1901, elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916, motorové lokomotivy, inspektorskou autodrezínu TATRA, železniční nákladní, osobní vozy a mnoho dalších exponátů.

Plavecký areál Jaroměř – 11,5 km

Bazén 50 m, dětský bazén, dětské brouzdaliště, dvouproudová skluzavka, vyhřívaná voda, občerstvení, plážový volejbal, ping-pong.

Josefov – pevnost a Vojensko – historické muzeum M. Frosta  – 11,5 km

Podzemní chodby v době svého vzniku – v l8. století – představovaly asi nejrozsáhlejší podzemní komplex v Evropě, byly dlouhé téměř 45 km. Dnešní prohlídková trasa je dlouhá 1 km. Vedle poutavého výkladu průvodce přispívá k romantické a tajuplné podzemní prohlídce i osvětlení ručními lampami se svíčkami. Muzeum – exponáty věnované první a druhé světové válce.

Hrad Pecka – 21,5 km 

Hrad Pecka je nazýván Perlou Podkrkonoší. Nachází se přímo ve středu tohoto nádherného kraje. Z hradní vyhlídky je v plné kráse vidět centrální masív Krkonoš se Sněžkou a Černou horou, jihovýchodně pak 671 metrů vysoká Zvičina – nejvyšší bod regionu.

Památník války 1866 na Chlumu – 15,5 km

Areál bojiště bitvy 1866 u Hradce Králové zahrnuje území s více než čtyřmi stovkami pomníků, z nichž nejvýznamnější jsou přístupné po značených turistických a cyklistických trasách i po speciálních naučných stezkách (Svíb a Chlum). V areálu 55 m vysoká rozhledna. Každoročně, ve výroční dny bitvy, se v prostoru památkové zóny konají pietní a vzpomínkové akce.

Centrum experimentální archeologie – 18 km

Projekt „Archeopark pravěku ve Všestarech“ byl realizován s cílem vybudovat komplexní areál archeoparku, který nabídne návštěvníkům jedinečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových zvyků, řemesel a obyčejů. V rámci Archeoparku byla stávající „pravěká vesnice“ rozšířena na komplexní areál s novou budovou hlavní expozice pravěku, budovou venkovní expozice a ukázkami pravěkých staveb, jako je neolitický dům, eneolitický dům a expozice domácího zvířectva.